Oluline! Enne kui alustad antud Moodle kursusele registreerumist, palun veendu, et oled esmalt registreerunud TalTech veebilehe kaudu (https://taltech.ee/kursused)

  • Peale registreerumisperioodi lõppu (üldjuhul 1 nädal pärast kursuse väljakuulutatud algusaega) tehakse võrdlus TalTech infosüsteemi ja siin kursusel olevate osalejate nimekirja vahel ning tühistatakse kõik registreerimised, kes ei ole registreerunud esmalt TalTech infosüsteemi kaudu. Juhul kui TalTech infosüsteemis on registreering olemas aga 1 nädala jooksul ei ole tehtud Moodles registreerumist, loetakse osaleja kõrvale jäänuks ja teda eemaldatakse TalTech infosüsteemis registreerunute nimekirjast ning ta peab jääma ootama järgmist kursuse toimumise aega, sh registreerumist/uuesti tasumist.
  • Kursuse eeldatav ajakulu: 52 ak tundi. 
  • Palun veendu, et planeeriksid oma aega vastavalt kursuse läbiviimise perioodile / eeldatavale ajakulule. Kursuse lõppedes eemaldatakse kursuselt nii need, kes selle edukalt läbisid kui ka need, kes sellel korral lõpuni ei jõudnud ja kes siis peavad regsitreerumise uuesti läbi tegema (sh tasumise) uuel läbiviimise perioodil (nii TalTech infosüsteemi vahendusel kui ka Moodle vahendusel).


Moodle konto loomine

Antud e-kursusel osalemine eeldab Moodle konto loomist TalTech Moodle õpikeskkonnas. Selleks liigu veebiaadressile: moodle.taltech.ee

  • Vali "Sisselogimine" sektsioonist sobi registreerumismeetod


  • Tutvu kasutustingimustega, aktsepteeri kasutustingimused
  • Täida kasutajakonto andmed. Veendu, et kasutad samasid andmeid, mida ka TalTech infosüsteemi registreerimisvormil, et andmed oleksid võrreldavad. Peale lahtrite täitmist kliki "Loo minu uus kasutajakonto". Kontrolli oma e-posti ning kinnita konto loomine. Sul võidakse kuvada teavitus, et pead lisama isikukoodi, mis tagab selle, et ühe isikukoodi kohta ei oleks rohkem kontosid kui 1. 

Edaspidi saad sisselogimiseks kasutada omale meelepärast sisselogimise viisi, mida avalehe vahendusel saad valida. Juhul kui tekib probleeme konto loomisega või sisselogimisega, võta ühendust Moodle kasutajatoega: helpdesk@taltech.ee

Pane tähele, et kursuse läbiviija ei saa Sind siinkohal aidata kui probleemid on kasutajakontoga, vaid seda saab teha vaid Moodle administraator. Lisainfo ka antud veebilehe vahendusel: Moodle konto loomine

Moodle kursusele registreerumine

Olles Moodle konto loonud ning aktiveerinud, peaksid peale sisselogimist nägema analoogset kasutajaliidest.


Pane tähele, et avaleht sõltub ennekõike sellest, millistele kursustele oled registreerunud. Osad kursused võivad olla külalistele avatud, osad jällegi mitte. Antud BIMi baasteadmised on külalistele avatud, kuid see ei tähenda, et oled automaatselt registreerunud. Peale konto loomist võid otsida "BIMi baasteadmised" kursust ülemise otsingukasti kaudu (aga võid kasutada ka otselinki kui see on Sulle näiteks e-kirjana saadetud - olles eelnevalt aktiveerinud Moodle konto). 


Seejärel oled kursuse avalehel. Registreerumiseks kliki paremalt ülanurgast leitava hammasratta ikoonil ning valides "Registreeri mind sellele kursusele".

Kuvatakse "Kursusele registreerumise sätted" ning selle lehe allosas on kastike "Iseregistreerumine (Osaleja)".


Vastavat võtit on jagatud e-kirja teel (see on alamkursuse põhine). Registreeruda saad korraga vaid ühele alamkursusele. Peale registreerumist antud lehte enam ei kuvata, vaid alati näidatakse kursuse avalehte, kus Sulle on ligipääsetav just see alamkursus, mille võtit kasutasid. Näiteks alloleval pildil on näha, et aktiveeritud on vaid "BIM veemajanduses" sektsioon (pane tähele, et antud pilt on teistest tumedam ja ka seetõttu lahti klikitav).


Klikkides antud juhul "BIM veemajanduses" pildil, kuvatakse selle minikursuse sisu ja just need tegevused pead täitma kursuse edukaks lõpetamiseks.


Sellega on kursusele registreerumine lõpetatud. Lisainfo juba vastava kursuse õppematerjale lugedes (sh Õpijuhis / tegevuskava).

  


Last modified: Monday, 14 November 2022, 5:07 PM